WEERT – De Leudal Kernen Omloop staat ook in 2017 op de agenda van de Stichting Wielerevenementen Leudal. Op zondag 17 september 2017 gaan om 09.00 uur, vanaf recreatiepark De Leistert Roggel, naar verwachting 300 vrouwen en mannen, meisjes en jongens van start bij recreatiepark De Leistert in Roggel voor een 100 kilometer lange fietstocht door de gemeente Leudal. De tocht op de racefiets voert hen over mooie Midden-Limburgse wegen door de zestien kerkdorpen van de gemeente Leudal. De organisatie is in handen van de Stichting Wielerevenementen Leudal. De website van de stichting – www.wielerevenementenleudal.nl – is de plek voor de enigszins geoefende recreatieve toerfietsers om zich in te schrijven voor de Leudal Kernen Omloop.
De inschrijfkosten bij voorinschrijving (tot 6 september) via www.wielerevenementenleudal.nl zijn 7,50 euro (inclusief koffie en vlaai bij terugkomst). Het inschrijfbedrag bij de start op zondag 17 september bedraagt 10 euro. Vanwege de veiligheid is het dragen van een valhelm voor alle deelnemers verplicht. De organisatie zet de politie, motorbegeleiders en geoefende voorrijders van onder andere ’t Naers Peleton om de toertocht veilig te laten verlopen.
De organisatie verwacht dat de karavaan ongeveer doorkomt bij de kerken in de dorpen op de hierna genoemde tijden. Start bij Recreatiepark De Leistert om 9.00 uur, Heibloem 9.15 uur, Neer 9.50 uur, Buggenum 10.00 uur, Nunhem 10.05 uur, Haelen 10.15 uur, Horn 10.20 uur, Baexem 10.45 uur, Grathem 10.55 uur, Hunsel 11.15 uur, Ittervoort 11.20 uur, Neeritter 11.25, Haler 11.40 uur, Ell 11.50 uur, Kelpen 12.10 uur, Heythuysen 12.30 uur, Roggel 12,40 uur en terug bij De Leistert om 12.50 uur.