VV de Rogstaekers bouwt nieuwe jeugdprinsenwagen

Als organisator van de ‘Boonte Aovendj’, de ‘Groeëte Rogstaekersoptocht’ en tal van andere activiteiten is VV de Rogstaekers de drijvende kracht achter vastelaovendj in Weert. Met hun deelname aan Regio Loterij Weerterland wil de vereniging het materiaal voor een nieuwe jeugdprinsenwagen aanschaffen. De huidige is namelijk nodig aan vervanging toe. Hierdoor kunnen de jeugdprinsen, adjudanten, leden van de jeugdraad en dansgroep de Huppelpupkes vanaf 2022 hopelijk weer volop genieten van de optocht.

Menig Weertenaar heeft kennisgemaakt de Wieërter vastelaovendj en deze als ‘gruuëtse Rogstaeker’ in zijn hart gesloten. Vanaf de uitroeping van de Stadsprins tot aan aswoensdag is een breed publiek van jong tot oud vijf weken in de ban van vastelaovendj.

Volksfeest
VV de Rogstaekers is door de jaren heen uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de Weerter samenleving en cultuur. De 26 leden en honderden vrijwilligers steken veel tijd en energie in het gestalte geven van het volksfeest. Met de organisatie van de Boonte Aovendj biedt VV de Rogstaekers bijvoorbeeld al meer dan 85 jaar een podium aan amateurtoneelspelers, -cabaretiers, -muzikanten en -zangers, maar ook aan de creativiteit van tekstschrijvers en decorbouwers.

Ook heeft VV de Rogstaekers reeds 84 keer getekend voor de organisatie van de Grooëte Rogstaekersoptocht. De Weerter optocht staat bekend om de prachtige praalwagens die door de jaren heen door duizenden vrijwilligers, amateurs en enthousiastelingen met veel technisch vernuft zijn vervaardigd. Creativiteit en originaliteit voeren hierbij de boventoon. Daarnaast zijn het de eenlingen, duo’s en groepen die jaarlijks een unieke combinatie van humor en straattheater brengen.

Vervangen jeugdprinsenwagen
Vast onderdeel van de Grooëte Rogstaekersoptocht is de deelname van de prinsenwagen. Ook de jeugdprinsen hebben een eigen wagen. ‘Deze is nodig aan vervanging toe’, zegt Emiel van Riet, secretaris van VV de Rogstaekers. ‘We zijn erg blij met het initiatief van Regio Loterij Weerterland, waarbij de opbrengst wordt verdeeld onder verenigingen en goede doelen. We besteden de opbrengst aan het bouwen van een nieuwe jeugdprinsenwagen. Samen met een groep enthousiaste optochtbouwers worden plannen uitgewerkt om dit jaar een nieuwe wagen te bouwen waarmee onze jeugdprinsen, adjudanten, leden van onze jeugdraad van 11 en dansgroep de Huppelpupkes vanaf 2022 weer volop kunnen genieten van de Grooëte Rogstaekersoptocht en Wichteroptocht. We hopen dan ook dat veel mensen die ook van vastelaovendj houden één of meerdere loten kopen via de website van Regio Loterij Weerterland: www.regio-loterij.nl.’

Over Regio Loterij Weerterland
Regio Loterij Weerterland verdeelt de opbrengst onder 26 verenigingen en organisaties in Weert en Nederweert. Door een lot te kopen steun je de verenigingen en speel je mee voor waanzinnige prijzen, zoals een splinternieuwe Audi e-tron Sportback, een droomvakantie, luxe keuken en veel andere (geld)prijzen. De trekking vindt plaats op zondag 29 augustus. Koop nu één of meerdere loten via de website van Regio Loterij Weerterland: www.regio-loterij.nl.

Vorig artikelGezocht: Kwartiermaeckers en wercklieden
Volgend artikel11-jarige jongen vermist in Heibloem